TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Škoda w Bratysławie i Sofii
Aleksander Kierecki - Opublikowano: 01.07.2013 20:39:03 4 komentarze
Škoda w Bratysławie i Sofii

Czeski producent trolejbusów Škoda Electric zawarła w czerwcu dwa duże kontrakty eksportowe o wartości niemal dwóch miliardów koron. To zamówienia dla Sofii (50 szt. Škoda 27 Tr Solaris) i Bratysławy (80 szt. Škoda 31 Tr SOR i Škoda 30 Tr SOR). Wartość bułgarskiego kontraktu to prawie 700 milionów, zaś słowackiego –1,1 mld CZK. –„Sukces w Bułgarii i na Słowacji potwierdzają, że jesteśmy jednym ze światowych liderów w produkcji trolejbusów. Nasze pojazdy jeżdżą obecnie w ponad trzydziestu krajach, w tym także w amerykańskim San Francisco. Nowymi punktami na naszej mapie dostaw jest węgierski Szeged, słowacki Prešov czy uzbecki Urgenč”–mówi JaromírŠilhánek, prezes Skoda Electric.Dostawa 50 szt. przegubowych modeli Škoda 27 Trdla stolicy Bułgarii –które zostaną wyprodukowane wspólnie z polskim Solarisem –zostanie zrealizowana w przyszłym roku. Co ciekawe - w tym przetargu największą konkurencję stanowiły dla czeskiego producenta firmy z Ukrainy i Rosji, które ostatecznie udało się pokonać. –„Kontrakt podpisaliśmy z firmą transportową StolichenElektrotransport. Warto dodać, że jest to już nasz drugi sukces w Bułgarii. W 2010 r. dostarczyliśmy dla Sofii 30 szt. pojazdów typu Škoda 30 Tr SOR, których eksploatacja jak najbardziej przekonała bułgarska spółkę do naszych produktów –podkreśla szef Škoda Electric Trolley, Karel Majer. Sofijskiej trolejbusy będą dodatkowo wyposażone w agregaty Diesla, umożliwiające jazdę poza siecią. Komfort dla pasażerów zapewni skuteczne klimatyzację. To zamówienie jest realizowane przy wsparciu Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2007 –2013, współfinansowanego przez Unię Europejską.

Z kolei zwycięstwo w stolicy Słowacji na 80 szt. pojazdów to efekt dobrej współpracy z tamtejszych przewoźnikiem od 2006 r. Co ważne –najnowszy kontrakt ma opcję dokupu kolejnych 40 szt. Škoda Electric dostarczyklimatyzowane trolejbusy w ciągu najbliższych 22 miesięcy. Firma DopravnípodnikBratislava odbierze 50 szt. przegubowych trolejbusów Škoda 31 TrSOR oraz30 szt. w wersji solo Škoda 30 Tr SOR. Część z nich zostaniewyposażona w dodatkowy generator Diesla. –„W ostatnim czasie notujemy sporo sukcesów na Słowacji. Nasze trolejbusy jeżdżąnie tylko w Bratysławie, ale także w takich miastach jak: Prešov, Bańska Bystrzycy czyŽilina”–mówi Peter Kasenčák, regionalny dyrektor handlowy Škoda.

Trolejbusy z Pilzna podbijają oczywiście także Czechy. To już łącznie 13. lokalizacji. Najnowsze dostawy to Hradec Královéi Czeskie Budziejowice. Pierwsze z tych miast odebrało w czerwcu br. ostatnich egzemplarz z partii 31 nowych trolejbusów (18 szt. Škoda 30TrSOR i 13 szt. przegubowychŠkoda 31 TrSOR). Cześć z nich została wyposażona w generatory Diesla, a wartość kontraktu to ponad 330 milionów CZK. Trolejbusy zostały wyprodukowane we współpracy z czeskim SOR-em, który wygrał ten kontrakt. Wszystkie trolejbusy –zgodnie z tradycją Hradec Králové–otrzymały oficjalne nazwy na cześć bohaterów bajek. Dzięki temu na ulicach tego miasta można spotkać trolejbusy o wdzięcznych nazwach jak: Špagetka czy Rumcajs iCipísek. I Czeskie Budziejowice, gdzie w czerwcu firma z Pilzna rozszerzyła kontrakt na dostawę dalszych dwóch nowych, przegubowych trolejbusów (na bazie autobusów Iveco Citelis). Wcześniej firma zrealizowała kontrakt o wartości ponad 25 mln euro na zakup 14 szt. trolejbusów.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Skoda
Sofia
Bratysława
 • Polski Wiedeńczyk – 02.07.2013

  Sukces sukces sukcesów ile tej podniety

 • Trajluś – 02.07.2013

  Podajcie mi przykład, gdzie w Sofii mogę ujrzeć trolejbus Skoda z nadwoziem SORa ?? Może mi gdzieś umknął. Ale wydaje mi się, że robicie poważne błędy w artykułach.

 • Gabin – 03.07.2013

  W Sofii znajduje sie 30 sztuk Szkoda 26 Tr Solaris

 • Trajluś – 03.07.2013

  Dokładnie, a nie z nadwoziem Sora. No ale infobus w każdym artykule robi błędy ;)

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....