TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Škoda-Solaris w Ostrawie i Opawie
InfoBus.pl - Opublikowano: 06.08.2015 18:49:51 3 komentarze
Trolejbusy Skoda-Solaris w barwach Městský dopravní podnik Opava

W I połowie br. Škoda zamknęła dostawy nowych trolejbusów na czeski rynek na łączną sumę 49 szt., które z Solarisem firma dostarczyła do Opawy i Ostrawy, a z SOR ? do Brna. 

Ostrawa odebrała w lipcu br. ostatnie dwa przegubowe egzemplarze z 12 zamówionych pojazdów (w tym 6 szt. solo Škoda-Solaris 26 Tr o długości 12 m i 6 szt. przegubowych Škoda-Solaris 27 Tr o długości 18 m), a Opawa ? w czerwcu ? dwoma pojazdami zamknęła kontrakt na łącznie siedem szt. Škoda-Solaris 26 Tr.  Także koniec czerwca oznaczała zamknięcie zamówienia dla Brna na łącznie 30 szt. przegubowych egzemplarzy Škoda-SOR 31 Tr.

Wszystkie zamówienia zrealizowane zostały współfinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego. ??Nasze nowoczesne trolejbusy zdecydowanie podniosą komfort podróżowania w tych miastach. Wszystkie pojazdy są niskopodłogowe, mają efektywny system ogrzewania, przejrzysty system informacji pasażerskiej oraz platformy wjazdowe dla wózków inwalidzkich? ? podkreśla kierownik sprzedaży Škoda Electric, Radek Karp.
Dwa najnowsze opawskie trolejbusy zostały oficjalnie przekazane do floty spółki Městský dopravní podnik Opava (MDOP) 6. czerwca br., w ramach obchodów 110-lecia komunikacji miejskiej w Opawie. Wszystkie nowe trolejbusy noszą nazwy kwiatów. Pojazdy wyposażone są m.in. w kamery i dodatkowe oświetlenia LED dla bezpieczniejszego cofania. Łączna cena zakupionych 7 trolejbusów wyniosła 68.915.000 CZK, z czego Unia pokryła 40% tej sumy.

Na identycznych warunkach swoje trolejbusy nabył Dopravní podnik Ostrava (DPO). Tutaj Regionalny Program Operacyjny  wsparł zakup 12 trolejbusów o łącznej wartości 144 750 000 CZK netto. Warto dodać, że wszystkie pojazdy dla czeskiego miasta wyposażone zostały w superkondensatory, które służą do krótkotrwałego przechowywania energii elektrycznej. Wyróżniają się dużą wydajnością i umożliwiają ładowanie oraz rozładowanie prądem o dużym natężeniu niż w przypadku tradycyjnych akumulatorów trakcyjnych. To pierwsza partia tak wyposażonych trolejbusów zakupiona w Czechach.

Z kolei brneńska spółka DPMB odebrała w tym roku trzydzieści trolejbusów Škoda-SOR 31 Tr o łącznej wartości ok. 400 milionów CZK. Przewoźnik także wykorzystał dotację z Regionalnego Programu Operacyjnego i uzyskał dofinansowanie w wysokości 75%. Najnowsze brneńskie trolejbusy mają 18,75 m długość i mogą zabrać na swój pokład 128 osób, w tym 42 na miejscach siedzących + 6 siedzeń składanych.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Skoda
Solaris
SOR
Opawa
Ostrawa
Brno
trolejbus
 • jed – 06.08.2015

  Wyróżniają sie Ci Czesi taka dynamika odnowy taboru w innych miastach niz stolica ,standard podróżowania wazny wszedzie nie tylko w stolicy

 • ksw – 07.08.2015

  Jasne

 • PODRÓŻY – 07.08.2015

  Sukcesy sukcesy taki fakt wyróżnienie dla nich haha

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....